Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Dotace na fasády a střechy pro rok 2021 aktuálně
Dotace na fasády a střechy pro rok 2021 aktuálně

Město Šluknov podporuje zlepšení celkového vzhledu města a bude tak i nadále pokračovat v podpoře vlastníků na opravě fasád a střech v centru města (území městské památkové zóny Šluknov).

Výroční zpráva ORŽP za rok 2019
Výroční zpráva ORŽP za rok 2019

Odbor rozvoje a životního prostředí již šestým rokem zpracovává výroční zprávu o své činnosti za předcházející rok. Zpráva shrnuje (včetně fotodokumentace) většinu investičních akcí či rozsáhlejších oprav, které se ve městě za loňský rok uskutečnily. Výroční zpráva je v plném rozsahu k dispozici v přiloženém PDF souboru.

Oznámení o provozu interní ambulance v LNaP, a.s. Rumburk
Oznámení o provozu interní ambulance v LNaP, a.s. Rumburk

Z provozních důvodů bude interní ambulance v LNaP, a.s. Rumburk od 21.9. do 4.10. UZAVŘENÁ. Provoz interní ambulance bude obnoven od 5.10.2020 a bude provozována každý všední (pracovní) den od 7:00 - 12:00 hodin. V případě akutního využití interní ambulance důrazně žádáme o předchozí telefonickou konzultaci na tel. čísle : 412 332 551.

Lužická nemocnice, a.s. Rumburk, otevírá odběrové místo pro COVID-19

Z důvodu epidemiologické situace, Lužická nemocnice, a.s. Rumburk, otevírá od zítra 16.9.2020 odběrové místo pro COVID-19 pro pacienty se žádankou, nebereme samoplátce. Veškeré informace najdete v příloze, prosíme o jejich dodržování.

Opravený mostek v Království
Opravený mostek v Království

Město Šluknov je vlastníkem až těžko uvěřitelného počtu mostků – celkem 99 po celém katastru města. Tento stav odpovídá celkové délce komunikací a poloze města v kotlině, kterou protéká hned několik potoků. Při takovém počtu mostních objektů je bohužel zřetelné, že se mezi nimi najdou i mostky velmi letité, v podstatě v původním stavu či jen provizorně zpevňovaných (nejčastěji mostky ze žulových překladů, někdy zpevněné betonovými panely či potažené asfaltem).

Integrované šetření v zemědělství "IŠZ 2020"

ČSÚ provádí v době od 1.9. do 30.11.2020 statistické šetření u zemědělců. Více informací naleznete na přiloženém plakátu.

Tajemnice Městského úřadu Šluknov vyhlašuje výběrové řízení na funkci úředníka - samostatného odborného pracovníka(ce) Odboru ekonomického

Předpokládaný nástup od 01.01.2021. Uchazeč podá písemnou přihlášku i s požadovanými doklady v uzavřené obálce s označením „Samostatný odborný pracovník OE“ nejpozději do 25.09.2020 do 9.00 hodin osobně do podatelny Městského úřadu Šluknov, nám. Míru 1, nebo doporučeně poštou

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví - Zavádí se povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve vnitřních prostorech staveb

Všem osobám se s účinností ode dne 10. září 2020 do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Podrobnosti a výjimky naleznete v přiloženém pdf souboru.

Výměna svítidel přechodu na Špici
Výměna svítidel přechodu na Špici

Těm, kdo dříve vstávají anebo se naopak vrací později domů možná neunikla jistá změna v nasvětlení přechodu pro chodce na Špici. Pravděpodobně nejvyužívanější přechod ve městě je vzhledem k umístění a parametrům klíčovým místem, a i proto je připravována jeho celková rekonstrukce, včetně stavebních úprav.

Technické služby Šluknov mají nové webové stránky
Technické služby Šluknov mají nové webové stránky

Naleznete zde přehledně všechny důležité informace o nabídce jejich služeb a materiálu. Také se zde dozvíte vše o likvidaci odpadů ve sběrném dvoře nebo v kompostárně. Novinkou je i možnost online objednávky služeb a materiálu. Vše na adrese www.ts-sluknov.cz.

Od úterý 1. září se městská knihovna vrací ke své standardní provozní době
Od úterý 1. září se městská knihovna vrací ke své standardní provozní době

Doporučení pro návštěvníky: Je vhodné mít roušku a při vstupu si vydesinfikovat ruce připraveným desinfekčním prostředkem a dodržovat rozestupy mezi sebou minimálně 2 metry.

Pozor, velká výluka na Dráze národního parku U28 - na trati přes Sebnitz - Bad Schandau od 31. 8. do 17. 11.

Od 31. 8. do 17. 11. (!!) je přerušen provoz mezi Sebnitz a Bad Schandau. Vlaky z Rumburka vyjíždějí o cca 15 min. dříve, zpět do Rumburka přijíždějí o cca 15 minut později. Totéž platí i o přípojné turistické trati Krásná Lípa - Brtníky - Mikulášovice. Vlaky jsou v úseku Sebnitz - Bad Schandau nahrazeny autobusy.

Opravy komunikací ve městě byly zahájeny

Počátkem srpna byly ve městě zahájeny opravy komunikací, které byly odloženy z důvodu koronavirové epidemie z jara právě na pozdní léto – podzim. Zcela nového asfaltového povrchu se dočkají komunikace v ulici Hradební, do Nového Hraběcí, v Království za odbočkou ke konírně a ulici Knížecí. Koncem srpna pak proběhne i oprava lokálních výtluků napříč městem. Bližší informace k průběhu oprav rádi poskytneme na Odboru rozvoje a ŽP.

Průzkum k projektu asistent prevence kriminality a dalším oblastem prevence kriminality

Vážení občané v rámci realizace projektu Města Šluknov – Asistent prevence kriminality, který byl podpořen víceletým financováním ze strany Ministerstva vnitra ČR, jsme pro Vás připravili průzkum, který má za cíl nejen získat zpětnou vazbu ke jmenovanému projektu, ale také získat názor při stanovování priorit v oblasti bezpečnosti města Šluknov.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení