Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Výroční zpráva ORŽP za rok 2020
Výroční zpráva ORŽP za rok 2020

Odbor rozvoje a životního prostředí již sedmým rokem zpracovává výroční zprávu o své činnosti za předcházející rok. Zpráva shrnuje (včetně fotodokumentace) většinu investičních akcí či rozsáhlejších oprav, které se ve městě za loňský rok uskutečnily. Výroční zpráva je v plném rozsahu k dispozici v přiloženém PDF souboru.

Od 1. dubna 2021 dochází k výrazné změně v nakládání s objemnými odpady ve Šluknově
Od 1. dubna 2021 dochází k výrazné změně v nakládání s objemnými odpady ve Šluknově

Nově bude možné objemný odpad předat pouze v kompostárně v ul. Tovární  1088 ve Šluknově. V kompostárně bude možné odevzdat zdarma 500 kg objemného odpadu za domácnost a rok.

Rubrika "Koronavirus" je bohužel stále v provozu
Rubrika "Koronavirus" je bohužel stále v provozu

Vzhledem k epidemiologické situaci stále průběžně aktualizujeme rubriku zpravodajství týkající se krizových opatření. Aktuální informace o opatřeních vlády a místních opatřeních naleznete v rubrice Krizové stavy - Koronavirus.

Omezení obchodu a služeb - Nové opatření od 10.5. otevírá obchody a služby (např. opravny obuvi, autobazary, autosalony, fotografické služby, lanovky, střelnice, solária...)

Mimo jiné dochází k navýšení počtu osob na 30 při účasti na svatbě, vstupu do registrovaného partnerství nebo pohřbu.

Průvodce životními událostmi

Stala se vám v životě velká změna a nevíte, co všechno musíte s úřady zařídit a jaká máte práva? V průvodcích najdete potřebné informace na jednom místě a na nic nezapomenete. Průvodce jsou jednoduché návody, které vám pomohou lépe se orientovat ve službách veřejné správy.

Popelnice s QR kódy
Popelnice s QR kódy

Od začátku roku 2020 jsou nádoby na odpad označovány nálepkami s QR kódy. Jedná se o specifický kód, ve kterém jsou uloženy údaje o objemu nádoby a adresa, ke kterému objektu náleží. Vyzýváme občany, kteří na své popelnici ještě QR kód nemají, aby si ho vyzvedli v Technických službách Šluknov s.r.o. , Císařský 378, Šluknov. Nádoby bez tohoto označení již nebudou vyváženy.

VÝZVA: Nečekejte a nechte se očkovat v očkovacích centrech!

Prosba krajského koordinátora očkování na praktické lékaře a jejich pacienty.

Přístavba za stávající budovou hasičárny
Přístavba za stávající budovou hasičárny

Ve Šluknově máme menší specifikum, které se týká hasičů. Profesionální i dobrovolná jednotka zde sdílí jednu budovu, a prostorové poměry jsou tak dosti stísněné.

Znáte vyhlídkové místo v Království pod Jitrovníkem?
Znáte vyhlídkové místo v Království pod Jitrovníkem?

Nachází se pod vrcholem kopce, kde v minulosti stála rozhledna (k té máme připravený projekt na obnovu) a kromě krásného výhledu na většinu hřebene Lužických hor a Šluknovský výběžek, disponuje i přístřeškem ve formě bývalé autobusové čekárny z Terminálu.

Cyklostezka do Rožan bude již brzy kompletní
Cyklostezka do Rožan bude již brzy kompletní

Už jste se letos byli projet na kole ve směru do Rožan? Do finiše se blíží oprava cyklostezky a dostavba chybějících úseků tak, abyste se dostali bezpečně od okraje města až na hranici. Akce je z 95% spolufinancována ze získané dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Hotovo bude v červnu. V příštích letech bude následovat i dokončení chodníku (částečně rovněž i pro cyklisty) na Budišínské ulici až k náměstí.

Očkovací centrum Lužické nemocnice Rumburk vyzývá občany Šluknovského výběžku k registraci očkování proti covidu-19
Očkovací centrum Lužické nemocnice Rumburk vyzývá občany Šluknovského výběžku  k registraci očkování proti covidu-19

V současné době Očkovací centrum Lužické nemocnice disponuje dostatečnou zásobou očkovacích látek „Pfizer BioNTech“. Čekací doba na očkování je maximálně týden od registrace.

Vodní nádrž Vlčí za Čítkovým mlýnem
Vodní nádrž Vlčí za Čítkovým mlýnem

Jedná se investiční akci společnosti Lesy ČR. Nádrž bude mít rozlohu 1 hektar a objem 26 tis. m3 vody. Hloubka vody u hráze bude 4 m. Nádrž má být dokončena v tomto roce. Účel stavby je zadržování vody v krajině.

Ve městě probíhají úpravy veřejného osvětlení

Jednou z oblastí veřejné správy, které se již několik let intenzivně věnujeme, je veřejné osvětlení. V této v minulosti poněkud opomíjené, a přitom nezanedbatelné oblasti komunální sféry, došlo za poslední dobu k velkým změnám, z nichž nejviditelnější byla zejména výměna 2/3 původních lamp za moderní LED svítidla v roce 2018. Díky tomu došlo k razantní úspoře několik set tisíc korun ročně, které můžeme věnovat na další rozvoj města.

Oznámení o znovuotevření provozu Městské knihovny
Oznámení o znovuotevření provozu Městské knihovny

Od středy 14. dubna 2021 otevíráme znovu knihovnu v omezené provozní době a s následujícími omezeními a doporučeními.

Oznámení o konání sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021
Oznámení o konání sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021

Sčítání je v plném proudu. Týká se nás všech. Každá odpověď může ovlivnit, jak bude život v naší zemi vypadat. Děkujeme všem, kteří se už sečetli. Pokud jste tak ještě neučinili, máte čas do 11. 5. 2021. Více na www.scitani.cz nebo v mobilní aplikaci. Kdo se nesečte online, má zákonnou povinnost od 17. 4. do 11. 5. 2021 vyplnit a odevzdat listinný formulář. Jeho distribuci zajišťují sčítací komisaři.

Výlety s Cepíkem
Výlety s Cepíkem

Pojďte s Cepíkem na výlet. I ve Vašem okolí je spousta míst, které stojí za návštěvu.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení