Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Výroční zpráva ORŽP za rok 2019
Výroční zpráva ORŽP za rok 2019

Odbor rozvoje a životního prostředí již šestým rokem zpracovává výroční zprávu o své činnosti za předcházející rok. Zpráva shrnuje (včetně fotodokumentace) většinu investičních akcí či rozsáhlejších oprav, které se ve městě za loňský rok uskutečnily. Výroční zpráva je v plném rozsahu k dispozici v přiloženém PDF souboru.

Rekonstrukce chodníku v ul. Dr. E. Beneše
Rekonstrukce chodníku v ul. Dr. E. Beneše

IROP

Jak již v minulosti informovali, městu Šluknov se podařilo v letošním roce získat cca 20 mil. Kč dotačních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jedním z podpořených projektů je i dlouho připravovaná rekonstrukce chodníku v ulici Dr. E. Beneše v úseku od Malého náměstí až ke stávajícímu chodníku do Císařského.

Železáren Velký Šenov hledají nové zaměstnance

Hledáme nové spolupracovníky. Pro ty zodpovědné, co to myslí vážně a hledají trvalé pracovní místo, jsme ochotni obětovat svůj čas a naučit je profesím, které aktuálně poptáváme.

OTEVŘENÝ DOPIS VEDOUCÍ ODBORU KULTURY MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŠLUKNOV

Vážení spoluobčané, na sociálních sítích byl zveřejněn a následně doručen na Městský úřad Šluknov „otevřený dopis“, jehož autorem je Mgr. Bc. Petr Barcal, MBA. Obsah dopisu je zaměřen na problematiku provozu letního kina v Království a údajného protizákonného jmenování Ing. Bc. Ivany Lukešové do funkce vedoucí odboru. Považujeme za důležité veřejně reagovat na otevřený dopis otevřenou odpovědí.

Technické služby Šluknov mají nového jednatele

Tím se stal p. Lukáš Janeček. Kontakt: jednatel@ts-sluknov.cz, mobil: : 608 532 610

Nejen turistickými vlaky opět do Německa

Dráha národního parku Rumburk - Bad Schandau - Děčín od 15. 6. v denním provozu. Turistický vlak Českého Švýcarska T2 Krásná Lípa/Rumburk - Brtníky - Mikulášovice od soboty 20. 6. v provozu o víkendech; v červenci a srpnu denně. Vlak RE 20 Ústí - Bad Schandau - Drážďany od soboty 20. 6. o víkendech v provozu.

Městská knihovna je prozatím v omezeném provozu, od začátku června dojde k dalšímu rozvolnění omezení
Městská knihovna je prozatím v omezeném provozu, od začátku června dojde k dalšímu rozvolnění omezení

Od středy 6. května 2020 byla znovu otevřena městská knihovna, zatím jen v omezené provozní době. Od 1. června 2020, vzhledem k opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR, platí následující omezení a doporučení.

Šluknovský zámek znovu pro návštěvníky otevřen
Šluknovský zámek znovu pro návštěvníky otevřen

Od pondělí 25. května 2020 je plně obnoven provoz Šluknovského zámku.

Projekt - My to zvládneme - START

Je určen pro osoby pečující o malé děti do věku maximálně 15 let, které jsou v evidenci ÚP ČR kontaktní pracoviště Rumburk a Varnsdorf a pro osoby z regionu Rumburk, Varnsdorf, Jiříkov, Šluknov, Krásná Lípa a celého Šluknovského výběžku

Představení plánu oprav komunikací ve městě
Představení plánu oprav komunikací ve městě

Jednou z nejčastějších oblastí, se kterou většina z vás navštíví náš Odbor rozvoje a životního prostředí, je požadavek na opravu komunikace. Logicky tak tuto oblast vnímáme jako prioritu, které je třeba se intenzivně věnovat.

Doprava Ústeckého kraje - postupný návrat k normálním jízdním řádům

vzhledem k postupnému uvolňování vládních nařízení zahájil Ústecký kraj v rámci integrované dopravy DÚK od soboty 16. 5. 2020 provoz turistických linek, které jsou až na výjimky (vizte prosím níže) obnoveny v plném rozsahu. Od pondělí 25. 5. 2020 pak DÚK obnovuje provoz přerušených školních a většiny nočních spojů, čímž se dopravní obslužnost v Ústeckém kraji dostane téměř do podoby před vyhlášením nouzového stavu.

I v době virové je třeba investovat
I v době virové je třeba investovat

Přestože současná doba není jednoduchá a její dopady na hospodaření obcí nebudou zrovna malé, bylo by určitě chybou zcela rezignovat na nutné opravy a investice. Už jen proto, že právě obecní investice hýbou místní ekonomikou a mohou dát i v době krize regionálním firmám práci. A i s touto ideou byla zahájena stavební sezona roku 2020, kdy byly realizovány tři akce, o jejichž průběhy bychom vás rádi informovali.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení