Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Výroční zpráva ORŽP za rok 2019
Výroční zpráva ORŽP za rok 2019

Odbor rozvoje a životního prostředí již šestým rokem zpracovává výroční zprávu o své činnosti za předcházející rok. Zpráva shrnuje (včetně fotodokumentace) většinu investičních akcí či rozsáhlejších oprav, které se ve městě za loňský rok uskutečnily. Výroční zpráva je v plném rozsahu k dispozici v přiloženém PDF souboru.

OTEVŘENÝ DOPIS VEDOUCÍ ODBORU KULTURY MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŠLUKNOV

Vážení spoluobčané, na sociálních sítích byl zveřejněn a následně doručen na Městský úřad Šluknov „otevřený dopis“, jehož autorem je Mgr. Bc. Petr Barcal, MBA. Obsah dopisu je zaměřen na problematiku provozu letního kina v Království a údajného protizákonného jmenování Ing. Bc. Ivany Lukešové do funkce vedoucí odboru. Považujeme za důležité veřejně reagovat na otevřený dopis otevřenou odpovědí.

Technické služby Šluknov mají nového jednatele

Tím se stal p. Lukáš Janeček. Kontakt: jednatel@ts-sluknov.cz, mobil: : 608 532 610

Zahájení rekonstrukce chodníku v ulici Dr. E. Beneše

Dnešního dne byla zahájena dlouho připravovaná rekonstrukce chodníku v ul. Dr. E. Beneše, a to v rozsahu od Malého náměstí až k novému chodníku do Císařského. V rámci akce bude stávající rozbitý povrch vyměněn za kamennou mozaiku (identickou jako chodníky na náměstí), v zadní části pak za zámkovou dlažbu.

Nejen turistickými vlaky opět do Německa

Dráha národního parku Rumburk - Bad Schandau - Děčín od 15. 6. v denním provozu. Turistický vlak Českého Švýcarska T2 Krásná Lípa/Rumburk - Brtníky - Mikulášovice od soboty 20. 6. v provozu o víkendech; v červenci a srpnu denně. Vlak RE 20 Ústí - Bad Schandau - Drážďany od soboty 20. 6. o víkendech v provozu.

Městská knihovna je prozatím v omezeném provozu, od začátku června dojde k dalšímu rozvolnění omezení
Městská knihovna je prozatím v omezeném provozu, od začátku června dojde k dalšímu rozvolnění omezení

Od středy 6. května 2020 byla znovu otevřena městská knihovna, zatím jen v omezené provozní době. Od 1. června 2020, vzhledem k opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR, platí následující omezení a doporučení.

Šluknovský zámek znovu pro návštěvníky otevřen
Šluknovský zámek znovu pro návštěvníky otevřen

Od pondělí 25. května 2020 je plně obnoven provoz Šluknovského zámku.

Projekt - My to zvládneme - START

Je určen pro osoby pečující o malé děti do věku maximálně 15 let, které jsou v evidenci ÚP ČR kontaktní pracoviště Rumburk a Varnsdorf a pro osoby z regionu Rumburk, Varnsdorf, Jiříkov, Šluknov, Krásná Lípa a celého Šluknovského výběžku

Představení plánu oprav komunikací ve městě
Představení plánu oprav komunikací ve městě

Jednou z nejčastějších oblastí, se kterou většina z vás navštíví náš Odbor rozvoje a životního prostředí, je požadavek na opravu komunikace. Logicky tak tuto oblast vnímáme jako prioritu, které je třeba se intenzivně věnovat.

Doprava Ústeckého kraje - postupný návrat k normálním jízdním řádům

vzhledem k postupnému uvolňování vládních nařízení zahájil Ústecký kraj v rámci integrované dopravy DÚK od soboty 16. 5. 2020 provoz turistických linek, které jsou až na výjimky (vizte prosím níže) obnoveny v plném rozsahu. Od pondělí 25. 5. 2020 pak DÚK obnovuje provoz přerušených školních a většiny nočních spojů, čímž se dopravní obslužnost v Ústeckém kraji dostane téměř do podoby před vyhlášením nouzového stavu.

I v době virové je třeba investovat
I v době virové je třeba investovat

Přestože současná doba není jednoduchá a její dopady na hospodaření obcí nebudou zrovna malé, bylo by určitě chybou zcela rezignovat na nutné opravy a investice. Už jen proto, že právě obecní investice hýbou místní ekonomikou a mohou dát i v době krize regionálním firmám práci. A i s touto ideou byla zahájena stavební sezona roku 2020, kdy byly realizovány tři akce, o jejichž průběhy bychom vás rádi informovali.

MAS Český sever nabízí pomoc místním podnikatelům

Naše Místní akční skupina proto okamžitě rozšířila nabídku pomoci podnikatelským subjektům v území MAS. Pomáháme se zpracováním žádostí, poskytujeme poradenskou činnost pro OSVČ a podnikatele ze všech oborů (cestovní ruch, řemeslníci, hospody,…). Každý žadatel se na nás může obrátit s žádostí o pomoc v programech COVID, „25“, dotační program kraje, žádosti na MPO. Se zajištěním této činnosti nám pomáhá i Ústecký a Liberecký kraj.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení