22NeděleZáří

Houbařský den

Seifhennersdorf11:00 hod.Odkaz
Houbařský den

Již po 21. se opět v centru příhraničního města Seifhennersdorf v Horní Lužici koná dospělými i dětmi oblíbená houbařská akce,. Loupežnický vůdce Karásek, jeho kumpáni a báby kořenářky vyrazí v brzkých ranních hodinách do místních lesů, aby ulovili bohatou kořist. Veškerý úlovek pak bude k vidění na velké výstavě hub. Houbařští odborníci rozdělí tyto  plody lesa na jedovaté, jedlé a nejedlé, a všechny budou prezentovány na oblíbené výstavě.

Radniční sklípek: vše o pokrmech z hub

Gretel trh: houby, Karáskův chléb, hornolužické koláče, loupežnické klobásky,  ovoce a zelenina

Karáskovo muzeum:  kvůli rozsáhlým stavebním pracem v Karáskové muzeu se bude výstava konat v Bulnheimscherovo kulturním sále (vedle muzea)

Karáskovo přírodní trhy
50 saských a severočeských prodejních stánků a obchodníků s přírodním zbožím, se Vám se svými produkty představí v celém okolí Karáskova Muzea.

Lahodné zvěřinové a drůbeží speciality, kozí sýry, chutné vypěstováné houby, smažené houby na pánvi, houbové placky, křupavý Karáskův chléb, oblíbenou medovinu, marmelády, kravské a kozí sýry, perníčkový sortiment, vzácné minerály a kameny, kožešinové a proutěné zboží, hornolužické a  severočeské knihy, trvalky, jahodové, malinové, ostružinové rostliny, žitavská zelenina, likéry ze Stülpnerovo revíru, originální dřevěné hračky z Jizerských hor, květiny ze skla a keramiky z českého švýcarska a mnoho dalšího budou nabízeny k prodeji.

Také velký podstávkový dům Bulnheimscher Hof se svými cennými stropními malbami Vás zve k návštěvě, kde se firmou AG Textilland bude konat burza lňených látek. Mimo jiné bude představena technika hačkování a háčkování.

Ve velké světnici si budete moci pohodlně vychutnat kafe s koláčem.

Soubory ke stažení

akce1154/houbarsky_vikend_2019.pdf125 kBplakát ke staženíVloženo: 04. 09. 2019, 11:20h

mapa

Buďte s námi ve spojení