4Středado 31.8.Březen

Výstava "Fenomén Igráček"

Šluknovský zámek40 Kč/dospělí, 30 Kč/děti
Výstava "Fenomén Igráček"

Jelikož se Igráček ve Šluknovském zámku moc neohřál, bude výstava "Fenomén Igráček" prodloužena až do 31.8.2020

Šluknovský zámek ve spolupráci s firmou EFKO-karton, s. r. o., Inspirací Zlín a Technickým muzeem v Brně vás srdečně zvou do Šluknovského zámku na výstavu pro celou rodinu s názvem "Fenomén Igráček".

Putovní výstava "Fenomén Igráček" je realizována ve spolupráci se společností EFKO. Ta před téměř deseti lety zahájila pokračování výroby legendárních Igráčků. Výstava vznikla v Technickém muzeu v Brně jako příklad znovuobnovení a výroby figurky oblíbené v 80. letech 20. století. Děti se seznámí s postavičkami, které kdysi bavily jejich rodiče. Na výstavě nechybí legendární první postavička zedníka z roku 1976.

Doprovodný program bude tvořit Igráčkova dílnička, ve které si děti vytvoří vlastní design z bílého Igráčka. Výstava obsahuje také ukázku původních Igráčků ze 70. a 80. let 20. století s původními krabičkami. Pro výstavu ve Šluknovském zámku byly v dílně pana Svobody vytvořeny dvě originální postavičky Igráčků - významných osobností města Šluknova - pana Ervína Leopolda Nostitze Rienecka a Ing. Františka Bienerta. 

Budeme se těšit na vaši návštěvu.

Soubory ke stažení

akce1204/sluknovsky_zamek-plakat_fenomen_igracek.pdf710 kBplakát akce ke stažení - aktualizovanýVloženo: 25. 05. 2020, 11:34h

mapa

Buďte s námi ve spojení