TISKOVÁ ZPRÁVA - Projekt „Uč se a pracuj“ vytvořil dalších 13 pracovních míst pro úspěšné účastníky rekvalifikačního kurzu Údržba veřejné zeleně

V rámci druhé fáze tohoto projektu 16 jeho účastníků v průběhu března a dubna úspěšně absolvovalo ve Střední lesnické škole a Střední odborné škole sociální ve Šluknově rekvalifikační kurz „Údržba veřejné zeleně“.

PřílohaPDF

Město Šluknov již rok realizuje projekt s názvem „Uč se a pracuj", (registrační číslo projektu CZ.1.04/3.3.05/75.00296) v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, oblasti podpory Integrace sociálně vyloučených skupin na trhu práce.  

V rámci druhé fáze tohoto projektu 16 jeho účastníků v průběhu března a dubna úspěšně absolvovalo ve Střední lesnické škole a Střední odborné škole sociální ve Šluknově rekvalifikační kurz „Údržba veřejné zeleně".

V rámci tohoto kurzu získali všichni absolventi nejen teoretické, ale i praktické zkušenosti ze základů okrasné dendrologie, zakládání, udržování a ošetřování veřejné zeleně, konstrukce a údržby drobných staveb a cest a údržby drobné zahradní mechanizace a křovinořezu. Všichni rekvalifikanti přistupovali k výuce velmi zodpovědně a důsledkem toho byla také jejich 100% úspěšnost při složení teoretické i praktické zkoušky.

Velkou motivací pro všechny zúčastněné jistě byla také skutečnost, že pro většinu z nich byla v rámci projektu Technickými službami Šluknov, spol. s r. o. vytvořena pracovní místa na dobu 12 měsíců, od května letošního roku do dubna příštího roku. Teoretické i praktické znalosti a dovednosti, získané rekvalifikací tak bude moci většina účastníků projektu využít také ve své další praxi v rámci nového zaměstnání.

Všem úspěšným účastníkům rekvalifikačního kurzu děkujeme a blahopřejeme. 

Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Buďte s námi ve spojení