Loutkové divadlo a soubor Rolnička

Jednou z dlouholetých, tradičních a stálých aktivit ve městě Šluknov je loutkové divadlo. To zde funguje již od roku 1947.

logo RolničkaŘíkáme si Loutkový soubor Rolnička - oficiálně Spolek Seveřan a aktuálně sídlíme v Domu kultury ve Šluknově, kde hrajeme pravidelně jednu neděli v měsíci. Mimo naše sídlo jsme schopní odehrát v podstatě kdekoliv, díky naší přenosné scéně, se kterou nejčastěji objíždíme divadelní přehlídky či městské slavnosti.

Jsme skvělá parta amatérských loutkářů, kterou baví rozdávat radost, což se ukazuje také na našich představeních. Námi namluvené a odehrávané pohádky jsou podtržené ručně malovanou grafickou a hudební scénou, a tak si děti odnáší z představení nejen klasické ponaučení, ale i parádní zážitek.

Náš soubor se schází pravidelně i mimo zkoušky. Nejen protože se máme rádi, ale také abychom mohli v dnešní době nabídnout našim divákům a příznivcům loutkových pohádek i něco navíc. Tím je myšleno např. pravidelné pečení a zdobení perníčků před vánočním představením.
K našim nedělním pohádkám také patří divadelní představení našich dětí z Dětského divadelního souboru Kvítko, zpívání, odměňování a motivace dětí k malování obrázků (postavy z odehrané pohádky, které děti přinesou na další představení).

Více informací z historie viz https://www.amaterskedivadlo.cz/main.php?data=txt&id=16658

Od roku 2016 také fungujeme na sociální síti Facebook (https://www.facebook.com/LoutkovySouborRolnicka), kam dáváme různé soutěže, fotografie, články a informace o nastávajících pohádkách a událostech.

Raději než jen na facebook ale přijďte na naše pohádky. Náš aktuální program najdete v přiloženém letáčku.

Soubory ke stažení

clanky13437/mesto_sluknov-plakat_loutky_2023-ok.pdf1,31 MBAktuální program loutkového divadla - od října 2023 do dubna 2024Vloženo: 13. 10. 2023, 11:04h

Buďte s námi ve spojení