Tagy
Tagy:
Pokud máte za sebou očkování proti Covid-19, můžete si stáhnout očkovací certifikát, který vás pustí do sedmi evropských zemí

Ministerstvo zdravotnictví zpřístupnilo stažení digitálního certifikátu, který slouží jako potvrzení o negativním testu na koronavirus, o prodělání nemoci či jako doklad o provedeném očkování. Certifikát si stáhněte na stránkách ocko.uzis.cz. Stačí jen zadat své číslo pojištěnce a poté číslo vašeho občanského průkazu. Následně dostanete SMS s kódem, který vám zpřístupní stažení certifikátu. Alternativně lze pro přístup k dokumentu využít eIdentitu.

Respirátory pro ty, kteří je potřebují

Odbor sociálních věcí MěÚ Šluknov zajistil ve spolupráci s Oblastní Charitou Šluknov respirátory a roušky pro potřebné občany města Šluknov a současně i pro další města a obce Šluknovského výběžku, tj. Mikulášovice, Velký Šenov, Lipová a Lobendava. Chtěli jsme, aby potřební občané měli pomoc co nejrychleji a nejblíže svému bydlišti. Veškerý materiál byl distribuován Potravinovou bankou v Litoměřicích, kde tímto děkuji za velmi osobitý a vstřícný přístup.

Pomoc s registrací k očkování proti onemocnění COVID-19

Město Šluknov nabízí pomoc seniorům starším 80 let s registrací k očkování proti nemoci COVID-19, kteří nemají možnost se sami přihlásit do Centrálního rezervačního systému, případně nemají nikoho z blízkých osob, kdo by je mohl přihlásit, se mohou obrátit s žádostí o pomoc na Odbor sociálních věcí (kancelář č.5, přízemí) Městského úřadu ve Šluknově.

Nákup pro ohrožené skupiny obyvatel

CEDR opět nabízí možnost nákupů pro ohrožené skupiny obyvatel. Nákupy pro seniory, chronicky nemocné osoby a osoby v karanténě.

Archiv: