Vzhledem k velkému množství nových informací, lze nyní v této rubrice filtrovat zprávy pro místní obyvatele, nebo legislativní vládní opatření.

Solidarita se projeví v těžkých chvílích. A to je právě nyní.

Ve Šluknově je mnoho lidí, kteří šijí roušky pro rodiny a známé. Starostové z výběžku spolupracují - viz. zveřejněný leták (sbírka a výdej materiálu).

Nabídka šít pro město, abychom mohli předávat roušky občanům, přišla od Vietnamské komunity a Oblastní charity Šluknov. Sehnali jsme materiál k šití, který jsme předali. V pátek jsme od nich obdrželi 320 ušitých roušek, předali jsme v několika částech katastru města přednostně seniorům.

V pondělí dostaneme další roušky, s předáváním budeme pokračovat dál. Jakmile budou zajištěni senioři, budou rozdávány i ostatním občanům, kteří roušky potřebují. Vzhledem k počtu obyvatel potřebujeme roušky ve velkém množství. Senioři jsou informováni o možnosti pomoci s nákupy a někteří již služby využívají. Velmi děkuji všem, kteří šijí roušky, dále za pomoc organizacím - Dobrovolní hasiči Šluknov, Český červený kříž Šluknov, Teen Challenge Šluknov, zaměstnancům úřadu a dobrovolníkům za pomoc.

Pokud budete mít doma ušité roušky navíc, prosím, doneste je na úřad nebo předejte strážníkům MP, my je předáme potřebným.

Velmi děkuji! Je všem jasné, že současný stav potrvá delší dobu. Buďme k sobě ohleduplní, respektujme nařízení a věřím, že všechno zvládneme.

Přeji všem pevné zdraví! Eva Džumanová