Vzhledem k velkému množství nových informací, lze nyní v této rubrice filtrovat zprávy pro místní obyvatele, nebo legislativní vládní opatření.

Aktuální informace pro občany Šluknova a okolí, včetně interaktivní mapy zobrazující aktualizovaný přehled stavu všech okresů v ČR

Nouzový stav je prodloužen do 17. května. Dochází k postupnému uvolňování, o kterém jsme všichni z médií informováni.

Ve městě bylo občanům rozdáno více než 5500 roušek. Veliké poděkování patří všem, kteří roušky šili a předávali na radnici. Dále pak všem dobrovolníkům, kteří je roznášeli po celém katastru města.

Ve Šluknově na parkovišti u ordinace MUDr. V. Prejzka je zřízeno odběrové místo na Covid – 19. Objednat se lze telefonicky na čísle 778 589 939.

Rada města Šluknov rozhodla o prominutí nájmu nebytových prostor od poloviny března do konce května pro podnikatele i neziskové organizace, které z důvodu vládního nařízení byli nuceni omezit nebo zastavit svou činnost. Vzhledem k situaci rozhodla také o zrušení všech kulturních akcí a výstav do konce června.

Vzhledem k předpokládanému propadu daňových příjmů jednáme o posunutí zahájení investičních akcí ve městě.

Upřímně děkuji všem, kteří se v této náročné době zapojili do spolupráce a pomáhají svým nejbližším, sousedům, seniorům. Třeba tím, že jim darovali roušku. Ale zejména tím, že jsme k sobě ohleduplní a zodpovědní a respektujeme karanténní nařízení. To je základ úspěchu a věřím, že to pochopili všichni.

Přeji všem pevné zdraví!
Eva Džumanová, starostka města

Důležitá nařízení a opatření

• Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky došlo k prodloužení omezení volného pohybu osob na celém území ČR do 17. května 2020, s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.
  • S platností od 19.03.2020 od 0:00 nařizuje vláda ČR povinnost ochrany úst a nosu respirátorem, rouškou, šálou, šátkem, kapesníkem nebo jinou obdobnou ochrannou pomůckou sloužící k zamezení šíření koronaviru (označovaného jako SARS CoV-2).
  • V prodejnách potravin s rozlohou větší než 500 m2 mohou v době od 8:00 hod. do 10:00 hod. nakupovat pouze senioři nad 65 let.
  • S platností od 25.03.2020 se nařizuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu.
  • Vláda doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.

Soubory ke stažení

clanky12168/oznameni_o_zruseni_kulturnich_akci_do_konce_cervna.pdf55 kBPřehled zrušených kulturních akcíVloženo: 25. 03. 2020, 14:47h
clanky12168/oznameni_-_stav_nouze_-_aktualizace_-_24.03.2020.pdf52 kBPřehled důležitých nařízení a opatřeníVloženo: 26. 03. 2020, 14:23h
clanky12168/uzavreni_ms.pdf539 kBOznámení o přerušení provozu mateřské školy od 6.4.2020 do odvoláníVloženo: 03. 04. 2020, 11:54h