Vzhledem k velkému množství nových informací, lze nyní v této rubrice filtrovat zprávy pro místní obyvatele, nebo legislativní vládní opatření.

Tagy
Tagy:

Lužická nemocnice, a.s. Rumburk, otevírá odběrové místo pro COVID-19

Z důvodu epidemiologické situace, Lužická nemocnice, a.s. Rumburk, otevírá od zítra 16.9.2020 odběrové místo pro COVID-19 pro pacienty se žádankou, nebereme samoplátce. Veškeré informace najdete v příloze, prosíme o jejich dodržování.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví - Zavádí se povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve vnitřních prostorech staveb

Všem osobám se s účinností ode dne 10. září 2020 do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének. Podrobnosti a výjimky naleznete v přiloženém pdf souboru.

Projekt - My to zvládneme - START

Je určen pro osoby pečující o malé děti do věku maximálně 15 let, které jsou v evidenci ÚP ČR kontaktní pracoviště Rumburk a Varnsdorf a pro osoby z regionu Rumburk, Varnsdorf, Jiříkov, Šluknov, Krásná Lípa a celého Šluknovského výběžku

HARMONOGRAM UVOLNĚNÍ PODNIKATELSKÝCH A DALŠÍCH ČINNOSTÍ

Ostatní činnosti budou povoleny během června podle aktuální epidemiologické situace.

Datovka pomáhá - Zřiďte si datovou schránku a pomozte sobě i svému úřadu

Občané mohou zřizovat datové schránky na počkání a bezplatně i v době nouzového stavu. Díky rychlé, bezpečné a pohodlné on-line komunikaci si můžete vyřídit z pohodlí domova téměř vše. Od podání daňového přiznání, výpisů ze základních registrů, automatického získání informace o blížícím se konci platnosti občanského průkazu nebo pasu až po roční přehled záloh na zdravotním a sociálním pojištění. Zjednodušte si život a komunikujte s orgány veřejné správy on-line a zdarma.

Město Šluknov ruší všechny kulturní akce do konce měsíce června, včetně Zámeckých slavností

Rada města Šluknov na své schůzi dne 24.03.2020 o zrušení veškerých kulturních a jiných akcí ve Šluknovském zámku, Domě kultury i venkovních akcí, včetně Zámeckých slavností, a to do 30. černa 2020. Jedná se jak o akce, pořádané městem Šluknov jako pořadatelem, tak i o akce, pořádané jinými pořadateli v kulturních objektech města.

Od středy 11.3. bude do odvolání přerušena výuka ve všech základních, středních školách a vysokých školách

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru ve světě Ministerstvo zdravotnictví systematicky monitoruje situaci a je v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Nákaza COVID-19 v České republice. Od úterý 10. března 2020 od 18.00 budou zakázany všechny kulturní, sportovní a společenské akce nad 100 účastníků. Od středy 11.3. 2020 bude do odvolání přerušena výuka ve všech základních, středních školách a vysokých školách. Více v pdf příloze.

Archiv: