Vybudování vyhlídky na Židovském vrchu

Město Šluknov, v rámci rozvoje turistické infrastruktury a nabídky turistických služeb a cílů ve městě, vybudovalo vyhlídku na Židovském vrchu, odkud je pěkný pohled na centrum města, jeho jižní část i okrajové části Království a Císařský a také výhled na okolní kopce. Slavnostní zahájení provozu (přestřižení pásky) se bude konat 17.7.2019 v 16:00 hod.

Vybudování vyhlídky na Židovském vrchu

Vyhlídka je vybudována nejen pro turisty a cyklisty, ale též pro občany města a hendikepované osoby, kteří se na vyhlídku dostanou po nově vyasfaltované přístupové cestě a samotná vyhlídka je opatřena skleněným zábradlím pro nerušený výhled.

Na akci byla získána dotace z Ministerstva místního rozvoje, z Programu Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu, jejíž součástí byla nejen stavba vyhlídky, ale také marketing, jehož výstupem byly informační články v novinách, informační cedulky v okolí vyhlídky, informační letáky, které budou k dispozici v RIC na Šluknovském zámku a rozšíření webu města: https://vyhlidka-zidovsky-vrch.mestosluknov.cz

Ze strany Klubu českých turistů je přislíbeno doplnění značení v rámci jejich tras a plánuje se i vydání turistické známky tohoto turistického cíle.

Slavnostní zahájení provozu (přestřižení pásky) se bude konat 17.7.2019 v 16:00 hod. na místě – jižní část hřiště na Židovském vrchu s přístupem z ul. Milady Horákové.

Přijďte podpořit snahu vedení města o celkový rozvoj obce.  Děkujeme.

Buďte s námi ve spojení