Obnova křížku v Rožanech

Město Šluknov dlouhodobě opravuje drobné památky v katastru obce. Další památkou, která se letos opraví je křížek za č.p. 149 v Rožanech.

Město Šluknov dlouhodobě opravuje drobné památky v katastru obce. Další památkou, která se letos opraví je křížek za č.p. 149 v Rožanech (vedle paní Posedělové, na propojce za bývalou školou).

Proběhne celkový restaurátorský zásah na kamenném podstavci, přístupových schodech, litinovém kříži a bude obnoven plůtek okolo křížku.

Na obnovu byla získána dotace Ústeckého kraje z Programu na záchranu a obnovu drobných památek a architektury dotvářející kulturní krajinu Ústeckého kraje pro rok 2019 a také dotace z Nadace ČEZ.

Práce budou provedeny v letošním roce, tak se můžeme těšit na další opravenou památku v naší obci.