Ze Šluknova až do Rožan na kole již bezpečně

V letních měsících jsme dokončili přesně po pěti letech od zahájení prvotních příprav rekonstrukci a dostavbu cyklostezky do Rožan.

Právě před pěti lety jsme zahájili první jednání s vlastníky pozemků, (kterých bylo po trase celkem 14), zda vysloví souhlas s dostavbou cyklostezky, která byla do té doby pouze nekompletním torzem. Se všemi dotčenými nakonec byly podepsány smlouvy o souhlasu s provedením stavby (za což zpětně všem – nejen místním zemědělcům, podnikatelům, ale i větším firmám děkujeme), v roce 2019 jsme získali stavební povolení, následně i dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu a v letech 2020 – 2021 proběhla samotná realizace.

Cyklostezka má nyní od kraje města až na státní hranici tři kilometry, je kompletně osvětlená a využitelná tedy i v brzkých ranních či večerních hodinách. Oproti dřívějšku je i odvodněná (několik propustků, příkopů) a cestou naleznete dvě odpočinková místa, za zmínku stojí zejména to u státní hranice s vyhlídkovým molem nad Olexovým rybníkem. Zde patří velké poděkování rodině Karlových, kteří s realizací souhlasili. Nyní před námi stojí ještě úkol propojení cyklostezky s budoucím chodníkem na Budišínské, přičemž pro cyklisty bude i tento úsek využitelný, a to až ke stávajícími dětskému hřišti. K článku přikládáme několik fotografií z průběhu realizace.

Za ORŽP MěÚ Šluknov Mgr. Martin Chroust

Buďte s námi ve spojení