Vyhodnocení participativního rozpočtu na rok 2024

V minulých týdnech proběhlo již sedmé hlasování do tzv. participativního rozpočtu, kdy město umožňuje svým občanům rozhodnout o výběru akce, která bude zařazena do rozpočtu k realizaci v uskuteční v následujícím roce. Na výběr bylo ze 6 akcí, které je možné nyní po stránce stavební připravenosti realizovat.

Oproti loňskému roku bohužel trochu klesl zájem o hlasování, což je i pro nás impulzem ke změně celého modelu participativního rozpočtu, kdy budeme chtít možnost participace už od počátečního výběru projektů pro vás značně rozšířit. – celkem jste odevzdali 298 hlasovacích lístků (100 hlasů elektronicky a 198 hlasů písemně).

Nejvíce hlasů obdržela druhá etapa výměna svítidel veřejného osvětlení, při které bude vyměněno celkem 60 stávajících neúsporných a již dosluhujících světel za moderní a úsporná svítidla. Akce naváže na letošní, kdy jsme vyměnili celkem 80 svítidel zejména v centru města a výrazně tak přispěli k lepšímu a úspornějšímu nasvětlení středu města. Etapa příští rok je rozmístěna po celém katastru a její realizací bude již řadu let trvající výměna svítidel za úsporné dokončena. Co se týče akcí na následujících místech, pokusíme se alespoň některé na základě rozpočtových možností uskutečnit.

V tabulce níže si můžete prohlédnout celkové pořadí hlasování. Všem hlasujícím děkujeme.

 

Pořadí

Název projektu

Počet hlasů

1.

Energetické úspory na majetku města – výměna veřejného osvětlení, druhá část

77

2.

Výměna povrchu dětských hřišť

69

3.

Květinová výzdoba sloupů veřejného osvětlení v centru města

59

4.

Odběrná místa vody na hřbitově ve Šluknově

33

5.

Úprava veřejného prostranství v Budišínské ulici

31

6.

Rozšíření parkovacích míst v Tyršově ulici

29

 

Za ORŽP MěÚ Šluknov Mgr. Martin Chroust

Buďte s námi ve spojení