Město Šluknov osvobozuje vlastníky nemovitostí od poplatku za zábor veřejného prostranství

Zastupitelstvo města na svém prosincovém zasedání schválilo novou obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku za zábor veřejného prostranství. Kromě drobných formálních změn nová vyhláška přináší zcela zásadní změnu pro občany města, kteří doposud při záboru veřejného prostranství (typicky např. zásahem lešení do chodníku při opravě nemovitosti) byli povinnými poplatníky.

Na základě domluvy s Ministerstvem vnitra se nám podařilo do vyhlášky navrhnout osvobození pro všechny vlastníky nemovitostí ve městě, kteří při opravě objektu ve svém vlastnictví provedou zábor veřejného prostranství na dobu kratší 60 dnů.

Toto opatření jde ruku v ruce s loni poprvé vyhlášeným dotačním programem na obnovu fasád a věříme, že bude dalším motivačním prvkem pro provádění průběžných oprav svých domů. Vyhláška je účinná od 1. ledna a její plný text naleznete v přiloženém pdf.