Den otevřených dveří na nově zrekonstruované radnici

Šluknovská radnice pořádal ve středu 16. ledna 2019 den otevřených dveří s komentovanými prohlídkami všech prostor. Připravena byla i výstava fotografií z průběhu rekonstrukce. Návštěvníci se v rámci prohlídek dozvěvděli zajímavé informace z průběhu rekonstrukce i vlastního fungování radnice. Zde naleznete výběr fotografií z průběhu dne otevřených dveří.

Reportáž Českého rozhlasu ze slavnostního otevření opravené radnice ve Šluknově

Město Šluknov zrekonstruovalo v letech 2017 - 2018 v rámci komplexní rekonstrukce šluknovskou radnici, která byla v závěru roku 2018 zkolaudována a také nově vybavena. Celý proces od zadávací studie, projektové dokumentace, přes výběrové řízení na zhotovitele, stavební povolení až po vlastní realizaci a dokončení však trval téměř sedm let.

V novodobé historii města se jednalo teprve o druhou takto rozsáhlou investiční akci v celkovém nákladu téměř 40 mil. Kč, po rekonstrukci Šluknovského zámku před deseti lety.

Všichni úředníci se museli z radnice vystěhovat a více než rok a půl pracovali z náhradních prostor městské ubytovny.

Dnes již historická budova novodobé šluknovské radnice, jejíž základní kámen byl položen v roce 1841, neboť po velkém požáru města v roce 1838 shořela původní dřevěná radnice, slouží opět veřejnosti. Radnice dnes splňuje všechny nároky na veřejnou budovu, vč. bezbariérovosti, využity byly nově i původní prostory, takže se podařilo sestěhovat všechny úředníky, vč. městské policie, do této jedné budovy a nemusí tak úřadovat z detašovaných pracovišť, nově je objekt rovněž vybaven moderními technologiemi a lepším zázemím pro občany a návštěvníky (recepce, nová čekárna, wc pro veřejnost apod.).

Šluknovská radnice pořádal ve středu 16. ledna 2019 den otevřených dveří s komentovanými prohlídkami všech prostor. Připravena byla i výstava fotografií z průběhu rekonstrukce. Návštěvníci se v rámci prohlídek dozvěvděli zajímavé informace z průběhu rekonstrukce i vlastního fungování radnice. Níže naleznete výběr fotografií z průběhu dne otevřených dveří.

Ing. Bc. Ivana Lukešová, tajemnice Městského úřadu Šluknov

Buďte s námi ve spojení