Nová lavička u Zeckelova kříže

Zeckelův kříž se stal turistickým cílem nejen mnoha obyvatel Šluknova, ale i turistů a rekreantů, kteří sem k nám na sever zavítají. Je odsud nádherný výhled na celý Šluknov i jeho okolí. U krásně opraveného kříže roste stará lípa a byly zde vysazeny tři lípy nové. Je příjemné se v tomto místě zastavit, rozhlédnout, odpočinout.

Nová lavička u Zeckelova kříže

Před časem došlo v tomto místě k poškození dřevěné lavičky. Byla to škoda, protože tohle místo stojí za chvilku rozjímání.

Pan Pavel Jiřena, kameník který se podílel také na obnově samotného Zeckelova kříže městu Šluknov nabídl, že vytvoří a instaluje lavičku novou, kamennou, která lépe odolá nejen povětrnostním podmínkám, ale snad i vandalům. K lavičce připojil i kamenný stolek. Místo tak opět bude moci sloužit všem kdo sem zavítají a obzvlášť starším osobám, které si zde budou moci odpočinout.

Pavle, děkujeme za vaše dílo, práci a přístup, jakým projevujete svůj vztah k městu Šluknov.