Vyhodnocení participativního rozpočtu na rok 2020

Město Šluknov již potřetí dalo možnost svým občanům rozhodnout o výběru investiční akce, která bude zařazena do rozpočtu města k realizaci v uskuteční v následujícím roce. Na výběr bylo ze 4 akcí, které je možné nyní po stránce stavební připravenosti realizovat. Letos jsme obdrželi celkem 280 hlasovacích lístků (218 hlasů elektronicky a 62 hlasů písemně), což je téměř identický počet hlasujících jako v loňském roce.

Vyhodnocení participativního rozpočtu na rok 2020

Akcí, která obdržela nejvíce hlasů, se nakonec s převahou se 165 hlasy stal projekt obnovy zeleně na hřbitově v Království. V rámci akce bude provedeno skácení stávajících neperspektivních dřevin, ošetření ponechávaných dřevin a výsadba nových lipových alejí. Celkové předpokládané náklady činí 0,5 mil. Kč. V příštím roce proběhne I. etapa této akce, která bude zahrnovat kácení 48 dřevin, ošetření 8 stromů a výsadbu 36 nových dřevin. Rovněž budou srovnány či znovu osazeny poškozené či chybějící betonové obrubníky. Akci zahájení kácením dle klimatických podmínek ihned po novém roce, na jaře proběhne výsadba a v létě ošetření dřevin.

V tabulce níže si můžete prohlédnout celkové pořadí hlasování. Všem hlasujícím děkujeme.

Pořadí projektu

Název projektu

Počet hlasů

1.