Osobní asistence pro Vás či Vaše blízké

Kostka Krásná Lípa poskytuje sociální služby v regionu Šluknovského výběžku. Na základě potřeb a zájmu, jsme od začátku roku 2019 otevřeli sociální službu Osobní asistence.

Službu poskytujeme lidem se sníženou soběstačností a jejím cílem je vyhovět jejich přání zůstat doma. Nemusí se vždy jednat o lidi s postižením, nebo seniory. Službu poskytujeme např. krátkodobě po hospitalizaci ve zdravotním zařízení, po úrazech apod. Službu jsme v uplynulém roce dlouhodobě poskytovali více než dvaceti klientům. Největší zájem byl o podporu při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, přípravu jídla, nákupy, pomoc při zajištění chodu domácnosti a aktivizační činnosti. Poskytujeme také doprovody k lékaři, na úřady, do školy nebo na kulturní akce. Klient si s námi domlouvá, co konkrétně a v jakém čase si od služby objednává.

Měli jsme tu čest s jednou z našich klientek oslavit její 100. narozeniny. O paní pečujeme i nadále, a to podle její potřeby. Pětkrát týdně, někdy dvakrát a někdy třikrát denně. V případě potřeby zajistíme potřebnou péči i o víkendu. V ostatním čase o paní pečuje syn. Na naše asistentky se vždy těší a ptá se kdo přijde do další služby. Nás těší, že s naší pomocí může zůstat v prostředí, které zná a má ráda, je tam doma.

Osobní asistenci poskytujeme v 18 městech Šluknovského výběžku. Služba je zpoplatněná – od 100 Kč do 120 Kč dle rozsahu poskytnuté služby. Poskytování služby finančně podporuje Evropská unie, Ústecký kraj a obce v regionu. Podrobné informace získáte na našem webu www.komunitnicetrum.com nebo na telefonním čísle 770 125 690.

Ivana Pokorná, Kostka Krásná Lípa, vedoucí týmu Osobní asistence