Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Aktuální informace týkající se poskytování zdravotní péče ve Šluknovském výběžku (aktualizováno)
Aktuální informace týkající se poskytování zdravotní péče ve Šluknovském výběžku (aktualizováno)

Starostové a starostky Šlukovského výběžku a senátor Zbyněk Linhart se dne 11.7.2019 v Krásné Lípě operativně sešli v rámci vynuceného krizového jednání, aby se pokusili na pozadí nečinnosti odpovědných úřadů a institucí projednat pro občany východiska z kolapsu v poskytování zdravotní péče ve Šluknovském výběžku. Zde naleznete oficální tiskovou zprávu ze setkání a reakce na situaci od pojišťoven VZP a RBP. Nově doplněno vyjádření insolvenční správkyně k nemocnici v Rumburku.

Komunikujte s městem prostřednictvím mobilní aplikace - nově můžete hlásit i závady
Komunikujte s městem prostřednictvím mobilní aplikace - nově můžete hlásit i závady

Naše město využívá mobilní aplikaci Česká Obec, díky které můžete dostávat aktuální informace rovnou do vašeho mobilního telefonu prostřednictvím notifikací, takže už vám neutečou žádné důležité informace, ať už z běžného dění ve městě, nebo o kulturních a dalších akcích. Nyní nově v aplikaci naleznete možnost zpětné vazby směrem k městu, a to „Hlášení závad“.

Snaha zachránit nemocnici v Rumburku je dlouhodobá

Vzhledem k probíhající veřejné diskusi o snahách zachovat akutní lůžkovou péči na Šluknovsku, považujeme za důležité zveřejnit shrnutí aktivit starostů Šluknovska a senátora Zbyňka Linharta v této věci.

Výběrové řízení na funkci tajemníka/tajemnice Městského úřadu Šluknov - vedoucího úřadu

S místem výkonu práce ve městě Šluknov, pracovní poměr na dobu neurčitou, předpokládaný nástup od 01.11.2019, nebo dle dohody.

Ve Šluknově, v ul. K. H. Máchy, probíhá rekonstrukce dožilého vodovodu a popraskané kanalizace

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí další plánovanou investiční akci roku 2019: Ve Šluknově, v ul. K. H. Máchy, probíhá rekonstrukce dožilého vodovodu a popraskané kanalizace pro cca 100 napojených obyvatel. Stavbu koordinujeme s městem Šluknov, který plánuje svou investiční akci k obnově komunikace.

Pozvánka na posezení se starostkou

Ve středu dne 25. září 2019 od 16:30 hodin proběhne na zámku v 1. patře na hlavním sále neformální posezení, kde nad šálkem kávy nebo čaje probereme věci týkající se našeho města a vše, co Vás zajímá. Přítomen bude i pan ředitel JUDr. Václav Janalík z RBP zdravotní pojišťovny, který Vás seznámí s možnostmi poskytování zdravotní péče v sousedním Německu.

Vážení spoluobčané, kteří máte zájem, přijměte mé srdečné pozvání.
Eva Džumanová

Oprava krajské komunice - ulice TGM
Oprava krajské komunice - ulice TGM

V pondělí 9.9. bude zahájena oprava krajské komunikace II/266 (ulice T. G. M. a Královská) v úseku od bývalé restaurace Na Špici až k parkovišti firmy Topos.

Dotace na fasády a střechy - ZM schválilo další ročník

V loňském roce vyhlásilo město Šluknov druhý ročník dotačního titulu na obnovu fasád a střech na území městské památkové zóny Šluknov (centrum města).

Snahou vedení města je nejen zlepšení vzhledu centra Šluknova, ale též postupné rozšiřování a zkvalitňování služeb v turistickém ruchu. Důsledkem by měl být i delší pobyt návštěvníků ve městě a tím i zlepšení a zvýšení kupní síly pro místní podnikatele a prodejce.
Velice vítáme zájem vlastníků objektů o zlepšení technického stavu svých objektů i jejich vzhledu, čímž přispívají k celkové vizualizaci našeho města.
Detailní informace a podklady k 3. ročníku naleznete v tomto článku.

Novinky z letní stavební sezóny
Novinky z letní stavební sezóny

Rádi bychom vás opět po čase informovali o probíhajících či čerstvě dokončených stavbách, které letos město Šluknov realizuje.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení