Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Participativní rozpočet na rok 2022
Participativní rozpočet na rok 2022

Město Šluknov připravilo i na příští rok možnost pro obyvatele města rozhodnout svým hlasováním o realizaci akce na zvelebení části prostoru ve městě, kde žijeme. Jedná se o již pátý ročník participativního rozpočtu a v letošním roce máte možnost si vybrat ze čtyř připravených akcí.

Dotazník na téma pocitu bezpečí ve Šluknově

Žádáme občany o vyplnění dotazníku na téma pocitu bezpečí ve Šluknově. Děkujeme za spolupráci, Odbor sociálních věcí města Šluknov.

Omezení provozu Městské knihovny

Vážení čtenáři a návštěvníci městské knihovny, dne 17.1.2022 a 24.1.2022 bude knihovna z provozních důvodů otevřena od 08:30 – 12:00 a 12:30 – 16:00 hodin a dne 19.1.2022 bude pro Vás knihovna otevřena od 08:00 –13:00 hodin. Děkujeme za pochopení.

NECHOĎTE - VOLEJTE - PODEJTE

Finanční úřad pro Ústecký kraj zveřejňuje telefonní čísla, na kterých Vám nabízí informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak, abyste nemuseli podstupovat rizika spojená s dopravou a osobní přítomností na finančním úřadě a jeho územních pracovištích.

SENIORKY A SENIOŘI, POZOR!

Váš dodavatel elektřiny nebo plynu možná skončil, pokud si nejste jistí, situaci je potřeba okamžitě řešit. Zkontrolujte si, kdo byl Vaším dodavatelem elektřiny nebo plynu, nebo zkontrolujte platby za elektřinu nebo plyn.

Obnova komunikací v ulicích Dvořákova a B. Němcové je dokončena
Obnova komunikací v ulicích Dvořákova a B. Němcové je dokončena

V podzimních měsících byla provedena obnova povrchu dvou významných městských komunikací v ulicích B. Němcové a Dvořákova. Akce mohla být uskutečněna i díky dotační podpoře, jelikož projekt „Obnova místních komunikací ve Šluknově v roce 2021“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

Údržba městských dětských hřišť
Údržba městských dětských hřišť

Na podzim jsme provedli rozsáhlejší údržbu dvou městských dětských hřišť.

Nejsevernější socha v ČR
Nejsevernější socha v ČR

Šluknov se pyšní hned několika nejsevernějšími „NEJ“, ale možná jste nevěděli, že máme poměrně nově na svém území i nejsevernější sochu. Jde o obnovenou sochu sv. Jana Nepomuckého (původní zmizela po válce) a najdeme ji ve Fukově za železničním mostem. Autorem je mladý sochař Petr Štalzer s kolegy z AVU Praha, který ji zhotovil v roce 2019 a v minulých dnech provedl její první očištění a hydrofobizaci. Inspirace pro procházku v možná posledních dnech babího léta?

Vítání občánků

Slavnostní obřady Vítání občánků budou za příznivé epidemiologické situace na podzim opět obnoveny. Vzhledem k velké časové prodlevě díky mimořádným a ochranným opatřením v souvislosti s Covid-19, Vás žádám o závazné potvrzení účasti na slavnostním obřadu a to nejpozději do 15.11.2021.

Dokument ČT o Karlově údolí 2021
Dokument ČT o Karlově údolí 2021

Pokud vás zajímají informace o tom, jak probíhá záchrana Karlova údolí, nenechte si ujít pořad z cyklu 'Náš venkov' České televize. Jeden z dokumentů je věnován právě tomuto krásnému místu. Premiéra pořadu bude vysílána na ČT3 v sobotu, dne 23.10.2021 v 9:00 hodin. Více informací najdete na stránkách www.karlovoudoli.cz

Hlášení závad ve Šluknově
Hlášení závad ve Šluknově

Vážení občané Šluknova, naše město využívá aplikaci Česká Obec, díky které můžete dostávat aktuální informace rovnou do vašeho mobilního telefonu prostřednictvím notifikací, tak že už vám neutečou žádné důležité informace, ať už z běžného dění ve městě, nebo o sportovních a kulturních akcích. Teď nově v aplikaci naleznete možnost zpětné vazby směrem k úřadu a to Hlášení závad.

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021 - za město Šluknov

V přiloženém pdf se můžete podívat, jak se hlasovalo ve Šluknově.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení