Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Zámecké slavnosti 2019
Zámecké slavnosti 2019

Město Šluknov Vás srdečně zve ve dnech 28. a 29. června 2019 do Šluknovského zámku a zámeckého parku na Zámecké slavnosti "v renesančně-barokním stylu".

Atletická olympiáda dětí Svazku obcí SEVER
Atletická olympiáda dětí Svazku obcí SEVER

Dne 21. června 2019 proběhla podruhé na stadionu v Rumburku Olympiáda dětí Svazku obcí SEVER. Celkem 12 obcí a měst zde reprezentovali děvčata a chlapci ze základních škol a mateřských školek. Šluknovští žáci podali skutečně pěkné výkony a obsadili krásné sedmé místo.

Vybudování vyhlídky na Židovském vrchu
Vybudování vyhlídky na Židovském vrchu

Město Šluknov, v rámci rozvoje turistické infrastruktury a nabídky turistických služeb a cílů ve městě, vybudovalo vyhlídku na Židovském vrchu, odkud je pěkný pohled na centrum města, jeho jižní část i okrajové části Království a Císařský a také výhled na okolní kopce. Slavnostní zahájení provozu (přestřižení pásky) se bude konat 17.7.2019 v 16:00 hod.

Obnova křížku v Rožanech
Obnova křížku v Rožanech

Město Šluknov dlouhodobě opravuje drobné památky v katastru obce. Další památkou, která se letos opraví je křížek za č.p. 149 v Rožanech.

Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. oznamuje následující omezení (aktualizováno - dovolené)

Od 26. 6. 2019 7:00 hodin – 8. 7. 7:00 hodin 2019 bude z provozních důvodů dočasně UZAVŘENO dětské oddělení včetně ambulancí a 24 hodinové dětské pohotovosti.

Nová socha se neodhaluje každý den
Nová socha se neodhaluje každý den

V polovině května byla ukončena více než dva roky trvající cesta návratu sv. Jana Nepomuckého do Fukova, o jejímž příběhu jsme vás již v uplynulých letech postupně informovali.

Web kamera je opět v provozu

Pro velký zájem o webkameru na náměstí, bylo prozatím zprovozněno snímkování ze dvou kamer. Zejména přespolní se tak mohou podívat jak to u nás aktuálně vypadá. Navíc tyto kamery nabízejí díky pohybu větší množství záběrů nejen na náměstí.

Informace o probíhajících stavbách města
Informace o probíhajících stavbách města

V současně době se již rozběhla či rozbíhá většina na letošní rok naplánovaných stavebních akcí města Šluknov. Prostřednictvím následujícího článku bychom vás rádi o těch aktuálních informovali.

Mají si kde hrát?
Mají si kde hrát?

Město Šluknov má dlouhodobou koncepci budování veřejných prostranství i ploch pro vyžití dětí. V loňském roce bylo zahájeno vybudování dětského hřiště v Království, které bylo dokončeno v letošním roce vybudováním dopadových ploch, aby bylo hřiště bezpečné.

Nová autobusová zastávka v Císařském
Nová autobusová zastávka v Císařském

Obyvatelé Císařského se v letošním roce dočkali nové autobusové zastávky s označením „Šluknov, Císařský, pod Hrazeným“. Nová autobusová zastávka byla zřízena z podnětu obyvatel města Šluknova a nachází se v nejzazší části Císařského směrem na Janovku.

Informace pro voliče, který změnil trvalý pobyt po 14. dubnu 2019

Volič, který po 14. dubnu 2019 změní adresu místa trvalého pobytu na území jiné obce v České republice, bude vyškrtnut ze seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu vedeném obecním úřadem v místě předchozího trvalého pobytu.

Budoucnost hřbitova Království
Budoucnost hřbitova Království

Jak je asi většině obyvatelům nejen Království, ale i Šluknova známo, město se v polovině loňského roku po dlouhých vyjednáváních stalo vlastníkem hřbitova v Království. Vedení města je od té doby velmi často dotazováno, kdy se začne s rekonstrukcí tohoto dlouhodobě zanedbaného a podinvestovaného pietního místa.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení