Odkazy na další weby

Nejnovější zpravodajství

Participativní rozpočet na rok 2022
Participativní rozpočet na rok 2022

Město Šluknov připravilo i na příští rok možnost pro obyvatele města rozhodnout svým hlasováním o realizaci akce na zvelebení části prostoru ve městě, kde žijeme. Jedná se o již pátý ročník participativního rozpočtu a v letošním roce máte možnost si vybrat ze čtyř připravených akcí.

Vážení a milí občané našeho města,

v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a stále se zhoršujícím vývojem epidemie Covid-19, a to bohužel i v našem městě, ruší město Šluknov všechny plánované adventní kulturní akce. Velmi nás to mrzí, protože jsme se těšili na společně prožitý sváteční čas a všechny akce byly kompletně připraveny. Pokládáme za zodpovědné maximálně předcházet možnému riziku přenosu nemoci. Děkujeme za pochopení a zároveň Vám přejeme pevné zdraví, šťastné a klidné prožití adventního času.

město Šluknov

Dotace na fasády a střechy pro rok 2022 aktuálně
Dotace na fasády a střechy pro rok 2022 aktuálně

Město Šluknov podporuje zlepšení celkového vzhledu města a bude tak i nadále pokračovat v podpoře vlastníků na opravě fasád a střech v centru města (území městské památkové zóny Šluknov). Termín podání žádostí je do 30.11.2021.

Informace o konání 16. zasedání Zastupitelstva města Šluknov ve středu dne 8. prosince 2021

Místo konání: Šluknovský zámek – velký sál 1. patro, Zámecká 642, Šluknov
Doba konání: středa 8. prosince 2021 od 16:00 hodin
Program najdete v přiloženém pdf.

Město Šluknov děkuje Skupině ČEZ za podporu „Rozsvěcení vánočního stromu ve Šluknově“, který bude rozsvícen, ačkoli musela být plánovaná doprovodná akce z důvodu vyhlášeného nouzového stavu a mimořádných epidemických opatření zrušena.

Vánoční přání starostky města

Milí spoluobčané,
je mi nesmírně líto, že vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a krizových opatření jsme museli zrušit akci Rozsvícení vánočního stromu. Epidemiologická situace je vážná a jistě to většina z nás chápe. O vánoční výzdobu ve městě nepřijdeme, bude rozsvícena dnes a jako každoročně ve stejnou dobu po setmění. Dovolím si Vám všem alespoň touto cestou popřát příjemný adventní čas, krásné vánoční svátky a v novém roce 2022 hodně štěstí, spokojenosti a zejména pevné zdraví.
Eva Džumanová, starostka

Sbírka Krabice od bot - dárky pro děti můžete přinést i o víkendu
Sbírka Krabice od bot - dárky pro děti můžete přinést i o víkendu

Letos se Kostka opět jako sběrné místo zapojila do sbírky Krabice od bot. Cílem je dětem z chudých rodin nadělit aspoň něco pod vánoční stromek a podpořit solidaritu mezi dětmi.

Údržba městských dětských hřišť
Údržba městských dětských hřišť

Na podzim jsme provedli rozsáhlejší údržbu dvou městských dětských hřišť.

Výzva - domovník v domech s pečovatelskými byty ve Šluknově

předpokládaný nástup od 01.01.2022 nebo po dohodě

Nejsevernější socha v ČR
Nejsevernější socha v ČR

Šluknov se pyšní hned několika nejsevernějšími „NEJ“, ale možná jste nevěděli, že máme poměrně nově na svém území i nejsevernější sochu. Jde o obnovenou sochu sv. Jana Nepomuckého (původní zmizela po válce) a najdeme ji ve Fukově za železničním mostem. Autorem je mladý sochař Petr Štalzer s kolegy z AVU Praha, který ji zhotovil v roce 2019 a v minulých dnech provedl její první očištění a hydrofobizaci. Inspirace pro procházku v možná posledních dnech babího léta?

Vítání občánků

Slavnostní obřady Vítání občánků budou za příznivé epidemiologické situace na podzim opět obnoveny. Vzhledem k velké časové prodlevě díky mimořádným a ochranným opatřením v souvislosti s Covid-19, Vás žádám o závazné potvrzení účasti na slavnostním obřadu a to nejpozději do 15.11.2021.

Dokument ČT o Karlově údolí 2021
Dokument ČT o Karlově údolí 2021

Pokud vás zajímají informace o tom, jak probíhá záchrana Karlova údolí, nenechte si ujít pořad z cyklu 'Náš venkov' České televize. Jeden z dokumentů je věnován právě tomuto krásnému místu. Premiéra pořadu bude vysílána na ČT3 v sobotu, dne 23.10.2021 v 9:00 hodin. Více informací najdete na stránkách www.karlovoudoli.cz

Hlášení závad ve Šluknově
Hlášení závad ve Šluknově

Vážení občané Šluknova, naše město využívá aplikaci Česká Obec, díky které můžete dostávat aktuální informace rovnou do vašeho mobilního telefonu prostřednictvím notifikací, tak že už vám neutečou žádné důležité informace, ať už z běžného dění ve městě, nebo o sportovních a kulturních akcích. Teď nově v aplikaci naleznete možnost zpětné vazby směrem k úřadu a to Hlášení závad.

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021 - za město Šluknov

V přiloženém pdf se můžete podívat, jak se hlasovalo ve Šluknově.

Ze Šluknova až do Rožan na kole již bezpečně
Ze Šluknova až do Rožan na kole již bezpečně

V letních měsících jsme dokončili přesně po pěti letech od zahájení prvotních příprav rekonstrukci a dostavbu cyklostezky do Rožan.

Školní jídelna v novém kabátu
Školní jídelna v novém kabátu

O rekonstrukci školní jídelny, která byla ukončena kolaudací na konci srpna, jsme vás již v průběhu její nelehké realizace, několikrát informovali. Nyní tedy nabízíme již jen souhrn v podobě srovnávacích fotek před a po, které dokládají, jakou proměnou tato původně velmi nevábná budova prošla.

Zobrazit všechny

Vybrané životní situace

Buďte s námi ve spojení